Jak přestat kousat si nehty

29. září 2008 v 21:02 | yoy |  pro krásu
Nech ty nehty!
Kousání nehtů je velmi silný zlozvyk a rozhodně nepostihuje jen děti. Jak se ho jednou naučíte, máte s jeho odstraněním problém. Dospělí, kteří si koušou nehty, zkrátka ne a ne přestat.
Jde se ovládnout? Často si koušou nehty ve stresu, často o tom ani nevědí, ale když to zjistí, neovládnou se a musí své dílo dokončit. Nic moc, že? Pokud patříte mezi takto postiženou část populace, určitě víte, že je to pro ostatní minimálně protivné, ne-li nechutné! To vám ale nikdo říkat nemusí. Ptáte se, co s tím?
  • Vyzkoušejte lak proti kousání nehtů - seženete ho v lékárně a můžou ho používat jak dospělí, tak děti, při okusování nehtíků i cucání palce. Jeho odporná hořká chuť by vás měla okusování postupně odnaučit. Můžete ho používat jako druhou vrstvu, i když si lakujete nehty běžným lakem. Ale stává se i to, že zvlášť silní kousalové se i přes to neovládnou a časem si na ohavnou chuť prostě zvyknou. Bohužel. Ale nezoufejte, snad nepatříte zrovna mezi ty nejtěžší případy.
  • Můžete zkusit také obdobu laků na nehty, vodičky stejně nechutné a hořké chuti. Jen ale pozor, pokud jdete upravovat jídlo! Umyjte si předtím ruce, nebo bude chutnat stejně odporně i to, čeho jste se dotkla.
  • Nechte si udělat gelové nehty nebo francouzskou manikúru. Uvidíte, že až budete mít krásné, pěstěné nehtíky, nebudete se za ně jednak stydět a ruce neustále schovávat. Jednak vám bude líto něco tak pěkného, co jste vždy chtěla a navíc to stálo tolik peněz, zničit ohlodáváním.
  • Pokud jste opravdu těžký případ, poslední zbytečky nehtů máte úplně zničené a zároveň jste v silném stresu, stálo by za to zvážit spíš návštěvu psychologa. Zvlášť tehdy, pokud všechny vodičky, laky, manikúry a domluvy okolí selhaly.
  • Abych řekla pravdu tak já jsem s tím měla veliké potíže.A vynalezla jsem vlastní způsob:vždy,když jsem si uvědomila,že mám ty prosty zase v puse,hned jsem je vyndala a liskla jsem si xD.Třeba jen trochu,ale přece...Možná vám to přijde už trochu moc ale fakt mě to pomohlo.
  • Zdroj.www.j-a-n-c-a.bloc.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama